Юристка пояснила, які зміни спричинить новий Трудовий кодекс

За словами експерта, в проекті нового Трудового кодексу стало надто багато підстав для звільнення, які визначені нечітко

У проекті нового Трудового кодексу є дуже багато прогалин і положень, які створять колізії. Про це журналістам телеканалу UATV розповіла експерт Олена Михальченко.

“По-перше, він змінює форму працевлаштування. Якщо зараз людину беруть на роботу безстроково, то проект запроваджує варіант, коли в контракті зазначатимуть строк, на який беруть працівника. Це буде тримати людину в постійному стресі через невпевненість щодо того, матиме вона роботу чи ні”, – пояснила юристка.

Вона заявила, що в проекті нового Трудового кодексу стало надто багато підстав для звільнення, які визначені нечітко.

“Наприклад, підстава за розголошення комерційної таємниці. Проте роботодавець сам визначатиме, яка інформація буде комерційною. Тобто, якщо він захоче звільнити людину, то знайде привід вписати щось у контракт”, – наголосила гостя телеканалу.

Окрім того, згідно із проектом, тепер людей можуть зобов’язати працювати понаднормово без згоди профспілки чи самого працівника: “І не факт, що це буде десь фіксуватися й оплачуватися. Раніше з профспілкою погоджували досить великий перелік підстав для звільнення, і це було додатковим стимулом для людини вступити у профспілку. У проекті ж вони залишили тільки три підстави для погодження. Таким чином, повністю руйнується інститут профспілок. Фактично, людина втрачає механізм захисту свого робочого місця перед роботодавцем”.

Олена Михальченко наголосила, що Трудовий кодекс має відповідати міжнародним стандартам і статутам Міжнародної організації праці.

“Міжнародна організація праці надала 59 рекомендацій для проекту Трудового кодексу, більшість із яких не взяли до уваги. Наголошу на тому, що необхідно запровадити баланс у трудовому законодавстві між правами роботодавця та працівника, щоби він не був дискримінаційним”, – додала юристка.

Від РКД: буржуї хочуть нівелювати участь профспілок у захисті робітників. Робітничий клас залишається один на один з т.з. «роботодавцем». І хто переможе?


Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Популярное

Top