БЕЗ ВІДПУСТКИ І ЛІКАРНЯНОГО: 60 ВІДСОТКІВ ЛЮДЕЙ ТРУДЯТЬСЯ НЕОФІЦІЙНО

Два мільярди людей працюють неофіційно, як повідомляють в останній доповіді про «неформальну економіку» Міжнародна організація праці (МОП).

Це становить понад 60 відсотків працюючого населення планети. Більшість цих людей не мають нормальних умов праці та соціальних гарантій.

Доповідь МОП про «неформальну економіку» заснована на показниках з більш ніж 100 держав. За даними дослідження, найвищий відсоток людей, які працюють неофіційно, доводиться на держави, що розвиваються — це 93 відсотки. В Африці неформально працюють майже 86 відсотків працюючих людей, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також в арабських державах ця цифра становить приблизно 68 відсотків, в Північній і Південній Америках — 40 відсотків, а в Європі і Центральній Азії — 25 відсотків.

 Найбільш тривожні показники виявлені в сфері сільського господарства: неофіційно працюють більше 90 відсотків працівників цього сектора. В інших сферах діяльності на «неформальну економіку» доводиться половина робочих місць. У людей, що проживають в сільській місцевості, ймовірність бути найнятим неофіційно — в два рази вище, ніж у міських жителів.

Чоловіки влаштовуються на роботу неофіційно на 5 відсотків частіше, ніж жінки, проте права жінок, які працюють неформально, ущемляються в більшій мірі. «Для сотень мільйонів працівників неформальне працевлаштування означає відсутність соціальних гарантій, прав на робочому місці і адекватних умов праці», — підкреслюють автори доповіді. Для компаній та підприємств неофіційне працевлаштування обертається низькою продуктивністю.

Рівень освіти є ключовим фактором, що впливає на неофіційне працевлаштування: чим він вищий в суспільстві, тим нижче показники за кількістю робочих місць в «неформальній економіці». Люди, які здобули середню або середньо-спеціальну освіту, рідше ризикують потрапити на неофіційний ринок праці в порівнянні з тими, хто або не отримав освіти, або закінчив лише початкову школу.

 Бідність визнана як причиною, так і наслідком неофіційного працевлаштування. «Доповідь продемонстрував, що бідні люди частішепрацевлаштовуються неформально, при цьому від бідності частіше страждають люди,що працюють неофіційно», — повідомляють автори документа. Експерти наполягають на тому, що перехід до формальної економіки і офіційного працевлаштування — необхідна умова гідної роботи і стійкого розвитку.
Від РКД: автори, крім наданого фактажу, намагаються підвести читача до думки, що однією з причин бідності є неформальне працевлаштування. Досить цікава думка, але невірна. Єдиною причиною бідності людей праці є капіталістична система. Тільки вона підтримує ненаситне прагнення буржуазії до хворобливого збагачення. Тільки вона і формує несправедливість в суспільстві, де одні працюють, а інші жирують. Знищити капіталізм, як систему суспільних відносин і замінити її на соціалізм, це першочергове завдання працюючої людини.


Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Популярное

Top