
Це становить понад 60 відсотків працюючого населення планети. Більшість цих людей не мають нормальних умов праці та соціальних гарантій.
Доповідь МОП про «неформальну економіку» заснована на показниках з більш ніж 100 держав. За даними дослідження, найвищий відсоток людей, які працюють неофіційно, доводиться на держави, що розвиваються — це 93 відсотки. В Африці неформально працюють майже 86 відсотків працюючих людей, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також в арабських державах ця цифра становить приблизно 68 відсотків, в Північній і Південній Америках — 40 відсотків, а в Європі і Центральній Азії — 25 відсотків.
Чоловіки влаштовуються на роботу неофіційно на 5 відсотків частіше, ніж жінки, проте права жінок, які працюють неформально, ущемляються в більшій мірі. «Для сотень мільйонів працівників неформальне працевлаштування означає відсутність соціальних гарантій, прав на робочому місці і адекватних умов праці», — підкреслюють автори доповіді. Для компаній та підприємств неофіційне працевлаштування обертається низькою продуктивністю.
Рівень освіти є ключовим фактором, що впливає на неофіційне працевлаштування: чим він вищий в суспільстві, тим нижче показники за кількістю робочих місць в «неформальній економіці». Люди, які здобули середню або середньо-спеціальну освіту, рідше ризикують потрапити на неофіційний ринок праці в порівнянні з тими, хто або не отримав освіти, або закінчив лише початкову школу.
Добавить комментарий