Чи законним є стажування майбутнього працівника?

В деяких випадках, роботодавці бажають перевірити чи підходить особа на посаду, так би мовити «придивитись» до майбутнього працівника.

Зазначаємо, прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору – не є законним.

 Законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб — студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.
В інших випадках, роботодавець не може прийняти особу саме на стажування, та допустити до роботи без укладання трудового договору.

Так, відповідно до ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

У разі якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установу, організацію, ФОП) може бути накладено штраф передбачений ст. 265 КЗпП, а на посадову особу роботодавця може бути накладено штраф згідно зі ст. 41 КУпАП.

Проте, роботодавець може прийняти працівника на роботу із випробувальним терміном (не більше 3 місяців, а для робітників – 1 місяць), про що обов’язково зазначається в наказі або розпорядженні про прийняття на роботу.

Статтею 28 КЗпП передбачено, що у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.


Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Популярное

Top